Věštění z kočičí misky
Již několik let žiji sama se dvěma kočičkami. Jsou to již starší dámy, poměrně klidné, a proto jsem také před několika měsíci neváhala přijmout do naší rodiny malého opuštěného kocourka. Přinesla mi ho moje známá, která ho dostala od další známé, takže původ vlastně neznámý. Kocourek, kterého jsem pojmenovala Vašík, byl viditelně ve špatném stavu, patrně i týraný.

Dobrým žrádlem i ošetřením u veterináře se mi podařilo z Vašíka udělat normálního macíka. Přesto mne u něho jedna věc neustále zarážela. Dokázal po dlouhou dobu, deseti až patnácti minut, bez hnutí hledět do misky s vodou až nakonec plácl packou do vody, nebo se snažil vodu jakoby do packy nabírat.

Chtěla jsem tomu přijít na kloub, a tak jsem často nad miskou s vodou vysedávala společně s Vašíkem a zírala do ní jako hypnotizovaná. Toto "cvičení" po nějaké době přineslo své ovoce. Jednoho dne jsem ve vodě, jen na zlomek vteřiny, něco zahlédla. Po několika dalších dnech se situace opakovala, na hladině jsem tentokrát spatřila, jakoby z mlhy vystupující, tvář starší ženy. Všimla jsem si, že má úzké oči a na pravé tváři výraznou tmavou vyrážku, nebo znaménko.

To byl impuls k tomu, abych po minulosti Vašíka začala přes svoji známou důkladněji pátrat. Dověděla jsem se, že jako malé kotě si ho vzala paní, která už doma měla psa. Ten však kocourka vehementně odmítal, a protože ona ho momentálně neměla komu darovat a vyhodit ho také nechtěla, zavřela ho do prázdné garsonky, kde předtím zemřela její příbuzná. Nosila mu tam žrádlo, vyměňovala vodu a vynášela výkaly, ovšem zvířátko, které tam strávilo několik měsíců, určitě takto o samotě velice trpělo.

Tenkrát mne napadla určitá myšlenka, a tak jsem původní majitelku Vaška navštívila a poprosila ji o fotografii zemřelé příbuzné, v jejíž garsonce kocourek pobýval. Moje tušení se naplnilo, na obrázku jsem viděla tvář, na moment spatřenou v kočičí misce s vodou. Měla úzké oči a tmavé mateřské znaménko na pravém obličeji. I když to pro mnohé může vyznít jako fantazie, jsem přesvědčená, že duch zemřelé příbuzné chtěl nešťastnému kocourkovi nějak zpříjemnit jeho samotu, a tak se mu skrze vodní hladinu zjevoval. Jelikož se předpokládá, že kočky mají dokonalejší tzv. paranormální schopnosti než člověk, jistě Vaškovi nedalo velkou práci obraz staré paní zahlédnout a svým způsobem si s ním hrát.

R. N., Brno